Fotoğraf Yarışması ve Sergi

NİL EĞİTİM VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
TARİHİ VE KÜLTÜREL MİRASIN EĞİTİMİ VE GELECEĞİ PROJESİ
"BU MİRAS BİZİM" FOTOĞRAF YARIŞMASI

Yarışmanın Amacı

Kültürel bilince sahip olmayan toplumlarda kültürel ve tarihi eserlere verilen zarar da büyük olmaktadır. Zarar verilen tarihi ve kültürel eserlere dikkat çekmek amacıyla fotoğraf yarışması ve sergisi düzenlenecektir. Ülkemizde korunması gereken fakat zarar verilen, üzerine yazı yazılan, kırılıp döküldüğü için önemine uygun muhafaza edilemeyen kültürel ve tarihi öneme sahip yapı ve eserlerin durumunu yaratıcı bir şekilde ortaya koymak ve sanatçı bakış açısıyla çarpıcı hale getirmek öncelikli hedefimizdir. Sadece tahribata uğrayan değil dikkat çekilmek istenen tarihi ve kültürel eser fotoğrafları da değerlendirmeye alınacaktır. Fotoğrafların ortaya koyacağı kompozisyonla bu eserlerin yarıda kalmış hikayelerini gün yüzüne çıkarmakla topluma ayna tutarak tarihi ve kültürel eserleri koruma bilinci yüksek nesiller yetiştirmeye katkı sağlanacaktır. Fotoğraf yarışması tarihi ve kültürel eserlerin hikayelerini gün yüzüne çıkarmak istediği için her yarışmacının eserle ilgili bir paragraf yazı yazması gerekmektedir. Bu kriterlere uymayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yarışmanın Organizasyonu

Tarihi ve Kültürel Mirasın Eğitimi ve Geleceği Projesi TC İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum Müdürlüğü onaylı bir projedir. Fotoğraf yarışması bu kapsamda yapılmakta olup Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (NEYAD) tarafından yürütülmesi gerçekleştirilecektir.

Yarışma Bölümleri

Yarışma; Sayısal (dijital) kategoride, Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraf olmak üzere tek bölümlüdür. Renkli ve Siyah-Beyaz fotoğraflar bir arada değerlendirilecektir.

Yarışma Takvimi

Yarışma Başlangıç Tarihi: 15 Ekim 2019 Salı
Son Katılım Tarihi: 02 Şubat 2020 Pazar günü saat 23.00 (TSI)
Sonuç Bildirimi: 10 Şubat 2020 Pazartesi
Ödül Töreni ve Sergi : 16 Şubat 2020 Pazar

Jüri (ada göre alfabatik sıra ile)

Nebahat Karyağdı Ressam
Özge Günaydın Heykeltraş Sanatçıcı
Prof. Refik Aziz Ressam
Tuncay Bluz Fotoğraf Sanatçısı
Zuhal Demirarslan Yapımcı

Ödül-Sergilemeler

  1. Birincilik 5.000.- TL
  2. İkincilik 3.000.- TL
  3. Üçüncülük 1.000.- TL


Katılım için kulturproje2019@gmail.com adresine fotoğrafları ve şartnamede yazan bilgileri göndermeniz yeterli olup ayrıca kayıt olmanıza gerek yoktur.


Önemli! Güncellenen Yarışmaya Son Katılım Tarihi: 02.02.2020

Not: Fotoğrafların sadece tahribata uğrayan tarihi mekan içerikli olma zorunluluğu yoktur. Çekilen fotoğrafın tarihi ve kültürel eser içerikli olması yarışmaya katılmak için yeterlidir.

KATILIMCILARIN TELİF HAKLARI KONUSUNDA BİLGİLENMEK İÇİN ŞARTNAMEYİ OKUMALARI GEREKMEKTEDİR.

ŞARTNAMEYİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Yarışma Sekreteryası / İletişim

Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği
Telefon: 0216 695 15 01
E-posta: kulturproje2019@gmail.com
Bu Miras Bizim Fotoğraf Yarışması Sonlandı. Sonuçlar Aşağıdaki Dosyadadır.
İndirmek İçin Tıklayınız